Dron jest nowoczesnym wynalazkiem, bezzałogowym statkiem powietrznym, który choć kiedyś używany był tylko przez wojsko i podobne służby, to teraz dostępny jest dla wszystkich. Duże zastosowanie znalazło filmowanie dronem w różnego rodzaju firmach, do których zalicza się firma dostępna tu . Okazuje się, że tego rodzaju sprzęt może być wykorzystywany przy bardzo wielu różnorakich okolicznościach.

Filmowanie dronem może pozwalać na osiąganie naprawdę rewelacyjnych efektów.111331132720(1)

Filmowanie dronem może pozwalać na osiąganie rewelacyjnych efektów.

Najpopularniejsze są drony, do których montowane są kamerki i aparaty umożliwiające wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmików. Aby filmy mogły być jak najbardziej efektowne, konieczne jest zastosowanie jak najwyższej jakości sprzętu. Dzięki temu właśnie filmowanie dronem może pozwalać na osiąganie naprawdę rewelacyjnych efektów.

111331132720(11)

Filmowanie przy użyciu takiego sprzętu jak dron wymaga jednak nie tylko posiadania takiego specjalistycznego sprzętu, ale również dużej wiedzy. Tylko dzięki umiejętności sterowania takim dronem nagrane filmy mogą być dobrej jakości. Ponadto ważne jest przestrzeganie różnego rodzaju przepisów prawnych obowiązujących na terenie kraju i dotyczących właśnie korzystania z dronów.

W dużych miastach z łatwością można znaleźć bardzo wiele firm oferujących specjalistyczne filmowanie dronem. Ceny za nagrywanie w pewnej mierze zależą od rodzaju wykorzystywanego sprzętu.

Rodzaj usługi Cena za filmowanie wydarzenia dronem
Dzień zdjęciowy (8 godzin) ok. 1500 zł
Pół dnia zdjęciowego (4 godziny) ok. 1000 zł
Pojedyncze ujęcie (ok. 10 min.materiału) ok. 500 zł
Ślub ok. 1500 zł