Wydawać by się mogło, że centrala telefoniczna jest rozwiązaniem przydatnym jedynie dla ogromnych przedsiębiorstw, lecz taki system telekomunikacyjny, który często oferują autoryzowani sprzedawcy, np. comfortel.pl/ , jest warty uwagi nawet mikro przedsiębiorców, gdyż przede wszystkim młode, rozwijające się firmy, nie mogą pozwolić sobie na stratę żadnego z klientów. To właśnie system komunikacyjny w postaci np. centrali telefonicznej, zapewnia przedsiębiorcy płynny obieg informacji wewnątrz zakładu pracy, jak również w kontaktach z klientami.

Nowoczesnym i ostatnio bardzo modnym narzędziem telekomunikacyjnym jest wirtualna centrala telefoniczna. Zastępuje ona ogromną szafę, pełną kabli, usługą internetową na zasadzie abonamentu., Użytkownik nie musi niczego instalować i nie wymaga to przygotowania odpowiedniej ilości miejsca w biurze, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej centrali telefonicznej. Jedynymi warunkami, jakie trzeba spełnić, aby móc wykorzystywać ten system telekomunikacyjny, jest posiadanie telefonu i komputera z dostępem do Internetu.

Najcenniejsze w taki systemie jest fakt, że naszą centralę mamy zawsze ze sobą, nie jesteśmy ograniczeni lokalizacją. Możemy z niej korzystać z każdego miejsca na ziemi, gdzie będziemy mieć dostęp do sieci.